Translate:
Informacje
WWW
PLIKI
-
Najnowsze wpisy
Najnowsze komentarze
Archiwa
- Październik 2019 (1)
- Czerwiec 2019 (1)
- Marzec 2019 (1)
- Styczeń 2019 (1)
- Listopad 2018 (2)
- Październik 2018 (1)
- Sierpień 2018 (1)
- Czerwiec 2018 (1)
- Maj 2018 (2)
- Kwiecień 2018 (4)
- Luty 2018 (4)
- Styczeń 2018 (5)
- Grudzień 2017 (2)
- Listopad 2017 (8)
- Październik 2017 (4)
- Wrzesień 2017 (7)
- Sierpień 2017 (4)
- Lipiec 2017 (1)
Kategorie
- Serwer Lokalny BLYNK (7)
- Zaczynamy (1)
- Ciekawostki (1)
- Aplikacja tel/tablet (15)
- Sterowanie z pulpitu (2)
- 5. Widgety (13)
- EVENTOR (2)
- Znalezione w sieci (1)
- Układy wieloprocesorowe (2)
- Na warsztacie u innych (2)
- komunikaty (2)
- Problemy (1)
- Uncategorized (4)
- 1. Ogólne (5)
- 2. Piny (3)
- 3. Komunikacja (11)
- API WEBHOOK (4)
- kontrola komunikacji (3)
- Nie blokujący BLYNK (3)
- 4. Biblioteki (3)
BLYNK za free – odcinek II
Pierwszy sukces w tworzeniu naszej niezależności finansowej za nami. Własny serwer BLYNK działa. Pora przystąpić do drukowania pieniędzy. Dziś – jak nabić sobie kabzę dowolną ilością energii by bez ograniczeń móc korzystać z systemu BLYNK
Zacznijmy od serwera. Nasz serwer BLYNK jest nasz i możemy w nim trochę pogrzebać. Nie za dużo – ideą BLYNKa jest to, że serwer ma być praktycznie niewidoczny dla użytkownika co przekłada się na bardzo niewielką ilość informacji jaką mamy dostępną w serwerze. Ale najpierw musimy się do niego zalogować.
Sieciowy adres serwera zainstalowanego na komputerze z systemem Windows jest identyczny z adresem tego komputera. Jeśli akurat pracujemy na tym komputerze to adresem będzie 127.0.0.1. lub localhost lub jego rzeczywisty adres sieciowy lub nazwa sieciowa. Jeśli jest to inny komputer w sieci to musimy poznać jego IP lub nazwę – najlepiej za pomocą polecenia ipconfig /all wydanym w oknie WierszPolecenia.
Teraz już możemy próbować zalogować się do serwera na porcie 9443.
https://IPblynk:9443/admin gdzie IPblynk jest nazwą lub adresem komputera
W moim przypadku będzie to https://kpr:9443/admin lub https://192.168.2.20:9443/admin
UWAGA: przy uruchamianiu serwera pojawi się komunikat o nieważnym certyfikacie – należy go zignorować
Jeśli korzystamy z przeglądarki Chrome możemy wyłączyć ten komunikat dla witryn pobieranych z lokalnego komputera poprzez wpisanie w polu adresu
chrome://flags/#allow-insecure-localhost
Wywołanie programu serwera musi mieć składnię https://localhost:9443/admin
Wpisujemy dane logowania ( standardowo to login: admin@blynk.cc pass:admin) i już jesteśmy w głównym centrum sterowania naszym BLYNKiem.
Do interesujących elementów panelu administracyjnego jeszcze wrócimy na razie najciekawsza jest możliwość zmiany hasła dostępu użytkownika (gdybyśmy zapomnieli danych do logowania projektu) oraz
wpisanie dowolnej wielkości dostępnej energii by bez ograniczeń móc tworzyć nasze projekty. To jeden z najważniejszych celów jakie chcieliśmy osiągnąć instalując własny serwer BLYNKa.
W panelu administracyjnym serwera nie znajdziemy zbyt dużo elementów konfiguracyjnych. Wręcz przeciwnie. Większość to tylko informacje zbiorcze przydatne twórcom BLYNKa by dobrze gospodarować zasobami serwera. Nie oznacza to iż nie mamy wpływu na podstawowe konfiguracje. Są one jednak umieszczone w osobnych plikach pobieranych przez aplikację w momencie uruchomienia. Jeśli tych plików nie ma w katalogu serwera, program wystartuje z wartościami domyślnymi. Co musimy zrobić?
Przed uruchomieniem serwera w jego katalogu umieścić któreś (lub wszystkie) pliki konfiguracji
- server.properties – konfiguracje ogólne
- mail.properties – konfiguracje do obsługi wysyłania poczty przez BLYNK
- sms.properties – konfiguracje do obsługi wysyłania SMSów przez BLYNK
A oto jak stworzyć poszczególne pliki
server.properties
- Zawartość pliku server.properties znajdziemy na githubie w katalogu resources.
- Otwieramy nowy plik w notatniku i kopiujemy całą zawartość server.properties (aktualnie to 144 linii choć może się to zmieniać)
- Zapisujemy z dowolną nazwą i zamykamy.
- Zmieniamy całą nazwę (łącznie z rozszerzeniem txt) na server.properties
- Kopiujemy plik do katalogu serwera z BLYNKiem
Parę ciekawych ustawień można znaleźć w tym pliku np. wielkość energii (punktów) niezbędnej do dodawania kolejnych widgetów do naszego projektu – no oczywiście jeśli komuś 100 tys. punktów jest jeszcze zbyt mało ! 🙂
Najważniejszym dla mnie ustawieniem jest możliwość nadania własnego certyfikatu SSL naszemu serwerowi BLYNK. Dzięki temu znika uporczywy komunikat o nieważnym certyfikacie podczas otwierania strony administratora serwera.
Szczegółami pliku zajmiemy się przy innej okazji
mail.properties
Możemy umożliwić wysyłanie emali naszemu lokalnemu serwerowi. Jest to niezbędne by otrzymywać emaile z AUTH podczas zakładania nowego projektu jak również by serwer mógł wysyłać emaile zaprogramowane w naszym urządzeniu. Na dziś możemy wysyłać pocztę jedynie z konta na gmailu.
Ale wcześniej musimy zezwolić na logowanie się BLYNKa do serwera GMAIL poprzez przełączenie opcji w pozycje WŁĄCZONY na stronie konfiguracyjnej gmaila wcześniej logując się w przeglądarce do swojego konta google.
Procedura zakładania pliku jest identyczna jak przy server.properties tylko nazwa i zawartość pliku ulega zmianie. Do pliku wpisujemy to co poniżej odpowiednio zmieniając adres i hasło dostępu do naszego konta na gmailu. Aktualna zawartość pliku mail.properties znajduje się tu>>>>.
mail.smtp.auth=true
mail.smtp.starttls.enable=true
mail.smtp.host=smtp.gmail.com
mail.smtp.port=587
mail.smtp.username=YOUR_EMAIL_HERE
mail.smtp.password=YOUR_EMAIL_PASS_HERE
sms.properties
Teoretycznie można otworzyć również możliwość wysłania SMSów (notyfikacji) przez nasz mikroprocesor via BLYNK. Teoretycznie – gdyż BLYNK wspiera tylko jednego i to płatnego providera takiej usługi – NEXMO. To sobie więc odpuścimy. Na razie
Więcej firmowych informacji o lokalnym serwerze BLYNK znajduje się tu>>>>>
20
To juz ogarniete, proszę o skasowanie tego pytania.
to fajnie
czy odpowiedzi znalazłeś sam czy na moich stronach?